Blachodachówki modułowe pojawiły się na rynku jako odpowiedź producentów na wymogi inwestorów i dekarzy, którzy szukają najkorzystniejszych rozwiązań w zakresie jakości, transportu, przechowywania, montażu i finalnego efektu na gotowym dachu. Blachodachówki modułowe świetnie sprawdzają się nawet na najbardziej skomplikowanych dachach i pozwalają zrealizować wszelkie nietypowe projekty.

Ergonomia i oszczędność

Niewątpliwą zaletą blachodachówek modułowych jest ich mały rozmiar, a dokładniej – powtarzalne arkusze. Dzięki temu blachodachówkę jest łatwo transportować i przechowywać. Na jednej palecie znajduje się ilość modułów wystarczająca do pokrycia jednego standardowego dachu, zatem cały materiał można przetransportować na budowę nawet samochodem osobowym lub dostawczym. Zakupiony towar można też łatwo składować – jest szczelnie zapakowany, przez co czynniki atmosferyczne stają się mało istotne, a także – nie zajmuje dużo miejsca. Ma to również znaczenie przy zakupie – dystrybutor może trzymać towar w swojej siedzibie, a co za tym idzie, oferować go inwestorowi praktycznie od ręki. Dzięki niewielkim rozmiarom i gwarancji powtarzalności koloru udzielaną przez producenta, każdy nieużyty podczas budowy arkusz blachodachówki można zwrócić w miejscu zakupu. Również odpad pozostały po montażu jest relatywnie niewielki w porównaniu do innych pokryć – wynosi on maksymalnie 8%, co wpływa na finalną oszczędność czasu i pieniędzy. Mały rozmiar jednego arkusza blachodachówki modułowej i stosunkowo niska waga, mają również niebagatelne znaczenie podczas samego montażu – nawet jedna osoba może w sposób łatwy i bezpieczny montować arkusze blachodachówki na połaciach dachu.

Opatentowane rozwiązania przyspieszające montaż

Blachodachówki modułowe Budmat posiadają dodatkowo wiele autorskich, opatentowanych rozwiązań, dzięki czemu ich montaż jest szybki i przyjemny. Fabrycznie przygotowane otwory montażowe eliminują potrzebę wiercenia ich w każdym arkuszu, co znacząco skraca czas montażu, a także ogranicza ilość powstałych podczas wiercenia metalowych opiłków, co ogranicza ryzyko powstania korozji. Wraz z otworem tłoczona jest specjalna miseczka, która stanowi leżnię dla uszczelki wkręta, dzięki czemu wkręt prawidłowo dolega do blachy i zapewnia długotrwałą szczelność. Dodatkowo, otwory i miseczki tłoczone są pod pewnym kątem, co zabezpiecza przed porysowaniem modułu przez głowicę wkrętarki w trakcie montażu. Otwory zapewniają także równomierne rozłożenia wkrętów na dachu, a to – niewątpliwie, znacząco wpływa na estetykę.

Estetyka blachodachówek modułowych Budmat

Kolejnym autorskim rozwiązaniem firmy Budmat, przyczyniającym się do wysokiej estetyki, jest podwinięcie przedniej krawędzi arkusza blachodachówki. Dzięki temu łączenia arkuszy są niewidoczne dla ludzkiego oka. Zapobiega to także gromadzeniu się wilgoci na przedniej krawędzi, a więc eliminuje możliwość powstania korozji i zacieków. Z tym patentem ściśle wiąże się też nasza trzecia charakterystyczna cecha – podtłoczenie blachy wzdłuż przetłoczeń. Poprzez takie rozwiązanie, krawędź arkusza nachodzącego „chowa się” w powstały rowek i sprawia, że połączenie arkuszy jest niewidoczne. Jest to także dodatkowy element eliminujący gromadzeniu się wody opadowej.

Wszystkie blachodachówki modułowe firmy Budmat posiadają wysoki profil przetłoczenia, o wysokości co najmniej 35 mm. To zdecydowanie podnosi estetykę pokrycia. Dzięki temu dach nabiera wyraźnych kształtów, a także dostojnego, eleganckiego charakteru. Ponadto, wysoki profil sprawia, że miejsca montażu wkrętów są zaciemnione i z poziomu gruntu stają się praktycznie niewidoczne.

Akcesoria wykończeniowe zwieńczeniem dachu

Niewątpliwym atutem blachodachówek modułowych Budmat są także dedykowane akcesoria, podkreślające i pokrywające się z przetłoczeniami blachodachówek. Są to m.in. wiatrownice modułowe i gąsiory z oryginalnymi, tłoczonymi z jednego kawałka stali zakończeniami.

Blachodachówki cięte na wymiar przez wiele lat królowały na polskich dachach, co za tym idzie – niektóre z ich wzorów na stałe weszły do świadomości wielu pokoleń. Jednym z przykładów może być blachodachówka Sara firmy Budmat, która dzięki ponadczasowemu wyglądowi i wysokiej jakości wykonania, stała się wręcz kultowa. W XXI wieku postaraliśmy się połączyć tradycję z nowoczesnością, czego efektem jest blachodachówka modułowa Bella Sara – łącząca w sobie znany wszystkim kształt Sary i wszystkie zalety nowoczesnych pokryć modułowych. W swojej ofercie posiadamy oczywiście o wiele więcej modeli blachodachówek modułowych, a wszystkie z nich można zobaczyć tutaj – click.